Motor Lublin – Hutnik Kraków [zapowiedź]

W ramach rozgrywanej w środę 4. kolejki eWinner II ligi Motorowcy podejmować będą zespół Hutnika Kraków. Podopieczni Szymona Szydełki nie mogą zaliczyć swoich pierwszych w tym sezonie występów do udanych. Na koncie mają zaledwie jedno oczko i znajdują się w strefie spadkowej.

Dzisiejszy rywal Motoru sezon rozpoczął od wizyty we Wrocławiu. W starciu ze Śląskiem Hutnik stracił prowadzenie w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry i musiał zadowolić się remisem. Potem było tylko gorzej. W spotkaniu z Olimpią Elbląg drużyna z Krakowa musiała uznać wyższość miejscowych, a w rozegranym kilka dni temu meczu na Suchych Stawach lepsza od Hutnika okazała się Pogoń Siedlce, chociaż to zespół Szymona Szydełki jako pierwszy objął prowadzenie.

Motor również nie może być do końca zadowolony ze startu obecnych rozgrywek. Co prawda w meczu otwarcia żółto-biało-niebiescy pewnie pokonali Znicz zdobywając w Pruszkowie aż cztery bramki, ale potem w potyczkach z Ruchem i rezerwami Śląska lublinianie sami stracili cztery gole. To właśnie gra w defensywie jest na ten moment największym mankamentem Motoru, bo z przodu w wyśmienitej formie strzeleckiej jest Michał Fidziukiewicz. 30-letni napastnik powalczy dziś o przedłużenie do czterech spotkań strzeleckiej serii meczów ze zdobytą bramką.

Ostatnie spotkanie między Motorem a Hutnikiem miało miejsce w połowie maja bieżącego roku. W meczu rozgrywanym na Suchych Stawach Motorowcy byli tylko tłem dla gospodarzy, którzy tego dnia znokautowali gości 5:0 (3:0). Natomiast w ostatnim starciu obu zespołów na Arenie w ramach rundy jesiennej sezonu 2020/2021 lepszy okazał się Motor, który wygrał 3:0 po golu Tomasza Swędrowskiego i dwóch trafieniach Daniela Świderskiego.

Ciężko prorokować, kto tym razem wyjdzie górą i po ostatnim gwizdku zejdzie do szatni w lepszych nastrojach. Patrząc na ostatnie wyniki i dość słabą grę w obronie obu drużyn na pewno spodziewać możemy się otwartej gry i wielu bramek. Zespoły prowadzone przez Szymona Szydełkę występując na lubelskiej Arenie zawsze grały walecznie, ambitnie i do końca. Tym razem na pewno nie będzie inaczej.

Spotkanie poprowadzi sędzia Damian Gawęcki z Kielc. Początek spotkania o godz. 17.15.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*