Motor-Garbarnia: Podtrzymać zwycięską passę

Po dwóch efektownych zwycięstwach bez straty gola Motor postara się przedłużyć passę wygranych do trzech spotkań. W ramach 9. kolejki na lubelską Arenę zawita Garbarnia Kraków.

„Brązowi” od czterech spotkań pozostają niepokonani. Szczególnie dobrze zaprezentowali się w starciu z drugim zespołem Śląska, który rozbili aż 6:1. Ich łączny dorobek to jak narazie 10 punktów, co przekłada się na dwunastą pozycję w tabeli.

Ostatnia wizyta Garbarni na Arenie miała miejsce niespełna rok temu. 25 września 2020 roku padł remis 1:1 po bramkach Piotra Ceglarza dla Motoru i Jakuba Bąka dla gości.

Niestety, debiutu w barwach Motoru na pewno nie doczeka się sprowadzony niedawno obrońca Victor Massaia. Brazylijczyk miał stanowić o sile lubelskiej defensywy, jednak poczas jednego z treningów doznał poważnego urazu kolana i czeka go teraz kilkumiesięczna przerwa.

Z grą krakowskiej ekipy najlepiej zapoznani są Michał Fidziukiewicz i Tomasz Kołbon. Obaj jeszcze w ubiegłej rundzie występowali w brązowo-białych barwach. Najlepszy aktualnie snajper eWinner II ligi już przebił swój dorobek z Garbarni, dla której w 19 ligowych meczach zdobył 9 bramek, w tym dwie w kwietniowym starciu z Motorem (2:1).

Lubelscy fani liczą, że najlepszy od lat napastnik w Kozim Grodzie nie będzie miał litości dla kolegów z byłej drużyny i po raz kolejny w tym sezonie poprowadzi Motor do zwycięstwa. Zdaniem trenera Saganowskiego kluczem do dobrego rezultatu będzie także gra w defensywie. – Czeka nas ciężki mecz, ale w tej lidze nie ma łatwych spotkań. Duży nacisk chcemy położyć na koncentrację w obronie, by po raz kolejny zagrać na zero z tyłu. – mówi szkoleniowiec Motoru.

Rozjemcą w sobotnim meczu będzie Mateusz Jenda z Warszawy. Pierwszy gwizdek o godz. 17.00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*