Wyjazd do Grodziska Mazowieckiego

25 września wznawiamy naszą aktywność na szlaku kibicowskim i ruszamy w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Co ciekawe będzie to pierwszy w historii pojedynek Motoru o ligowe punkty z tamtejszą Pogonią. W Grodzisku nigdy wcześniej nie byliśmy, pora więc zwiedzić kolejny obiekt na mapie piłkarskiej. Grodzisk Mazowiecki to 30-tysięczne miasteczko położone kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, niedaleko zresztą „ulubionego” przez nas Pruszkowa. 
 
Pogoń to klub z niemal stuletnią historią, gdyż powstał w 1922 roku. Zorganizowane grupy kibicowskie zaczęły pojawiać się tam w połowie lat 90-tych i byli to miejscowi kibice Legii. Ciekawostką jest fakt, że kilkanaście lat temu kibice warszawskich klubów nazywali fanów Pogoni „Cracovią Mazowsza” i bynajmniej nie chodziło tutaj o zbieżność barw. Otóż w jednej z awantur (Pogoń-Olimpia Warszawa), kiedy nie było jeszcze paktu o nieagresji pomiędzy warszawskimi ekipami, jeden z kibiców Pogoni użył brechy z nabitym gwoździem. Od tej sytuacji smród ciągnął się przez wiele lat za ekipką Pogoni. W nowszych czasach niewiele było słychać o kibicach Pogoni. Obecnie znowu zbierają się w kilkudziesięcioosobowy młyn. Prawdopodobnie jest to zryw spowodowany awansem ich drużyny na szczebel centralny. Kilka kolejek temu podczas meczu domowego z Ruchem zaprezentowali estetyczną folię podświetlaną „BOYS AT WORK”. Można się spodziewać, że w meczu z nami również będą zmobilizowani i wspierani przez poszczególne, legijne ekipki m.in. Mazowię Mińsk Mazowiecki.
 
Dla nas Motorowców będzie to już piąty wyjazd w tym sezonie (Pruszków, Wrocław, Siedlce, Elbląg) i tak naprawdę nie wiemy ile ich jeszcze zostało do końca roku. Pamiętajcie też, że fanatyzm mierzy się właśnie poprzez mecze wyjazdowe. Może więc pora zastanowić się, zwłaszcza młodsi kibice, z mniejszym stażem kibicowskim – żeby skusili się na swój debiut wyjazdowy. 
 
 
WYJAZD SAMOCHODOWY  
ZAPISY: do czwartku w Sklepiku oraz na meczu pucharowym z Podbeskidziem.
KOSZT: 15zł.(bilet) płatne przy zapisie
ZBIÓRKA: informacja przy zapisie

 

WSZYSCY DO GRODZISKA !!! MOTOR ON TOUR!!!

Stadion i sektor gości w Grodzisku Mazowieckim

Kibice Pogoni Grodzisk Mazowiecki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*