Relacja kibicowska: MOTOR CUP 2022

Sobota, 20.08.2022, Motor Cup 2022 – pierwszy turniej zorganizowany przez Kibiców Motoru Lublin stał się faktem. Mnóstwo poświęconego czasu, ogromna ilość zaangażowanych Ludzi, dopinanie wszystkiego na „ostatni guzik”, tak żeby wszyscy obecni zapamiętali ten dzień na bardzo długo. Po relacjach ekip można uznać, że impreza udała się dokładnie tak, jak była planowana – czyli konkretnie! Ale po kolei …

Sam turniej został podzielony na kilka części. Najważniejszą z nich były oczywiście piłkarskie zmagania, od których rozpoczęliśmy zawody. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn. Kibice Motoru wystawili łącznie 10 składów: Banda Motor, RKS Motor Lublin (Bronowice), Motorowcy, a także 7 zespołów FC: Niemce&Kock, Kraśnik, Bychawa&Piaski&Trawniki, Rejowiec Fabryczny, SL’07&Kijany, Poniatowa i Bełżyce. Dodatkowo w turnieju udział wzięli nasi Bracia ze Śląska Wrocław, którzy wystawili jedną drużynę, a także układowicze z Łęcznej i Zamościa, którzy wystawili po dwa składy. Całą stawkę piłkarskich rozgrywek zamknęła drużyna Miedzi Legnica. Rozgrywki toczyły się w czterech grupach, gdzie dwa pierwsze miejsca gwarantowały awans do fazy pucharowej. Po zaciętych zmaganiach, w finale turnieju zmierzyły się dwie drużyny lubelskiego Motoru – Banda Motor i RKS Motor Lublin (Bronowice). Tego dnia nieco lepsze umiejętności boiskowe zaprezentowała drużyna BMH i to ona triumfowała w turnieju. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Hetmana Zamość i Miedzi Legnica. Po konkursie rzutów karnych, najniższy stopień podium zajęła drużyna z Legnicy. 

Poza kopaniem piłki (które swoją drogą stało na naprawdę wysokim poziomie), imprezę urozmaiciły konkurencje siłowe. Rozpoczęło się od konkursu na „bokserze”, gdzie kilkudziesięciu śmiałków próbowało zamknąć licznik. Ostatecznie najmocniejszym pierdolnięciem, mógł pochwalić się kolega K. z Motoru. Następną konkurencją było wyciskanie sztangi na ławce płaskiej. Zasady bardzo proste. Wygrywa ten, kto wyciśnie sztangę jak największą ilość razy (ciężar, to połowa masy ciała). Tutaj bezkonkurencyjny okazał się przedstawiciel FC z Piask, który wykonał ponad 100 powtórzeń! Bardzo emocjonujący okazał się konkurs przeciągania liny. Mimo kilku zaciętych pojedynków, ta konkurencja została zdominowana przez ekipę Zamojskiego Hetmana, która w finale pokonała Miedziankę, rewanżując się tym samym za porażkę w meczu o trzecie miejsce.

Przez cały turniej przewinęło się ponad 600 osób. Każdy z obecnych mógł skorzystać z grillowego cateringu oraz zimnego piwka, które w upalną pogodę lało się hektolitrami. Po zakończonym turnieju, wspólnym pochodem udaliśmy się na stadion, gdzie został rozegrany mecz Motor Lublin – Stomil Olsztyn, na którym również sporo się działo (relacja z tego spotkania pojawi się niebawem).

Z tego miejsca należą się podziękowania dla wszystkich osób, które sprawiły, że turniej był naprawdę udany. Dziękujemy również wszystkim zaproszonym ekipom za udział w imprezie, dzięki czemu miała ona niepowtarzalny klimat. Miejmy nadzieję, że tego typu wydarzenie wpiszę się na stałe i kolejne odsłony „Motor Cup”, będą pojawiały się cyklicznie.

AVE MOTOR!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*