Spartakus Daleszyce – historia spotkań i prezentacja rywala

Po udanym starcie rundy wiosennej Motorowców czeka drugi z trzech meczów wyjazdowego maratonu. Po pokonaniu u siebie w niezłym stylu Cosmosu Nowotaniec oraz wyjazdowej wygranej w Jarosławiu następnym naszym rywalem będzie zespół Spartakusa Daleszyce. Zespół z województwa Świętokrzyskiego to obecnie 15 zespół naszej ligi, co plasuje go na chwilę obecną na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli.

Spartakus Daleszyce to klub założony w 1972 roku w Daleszycach pod Kielcami. Miejscowość liczy niespełna 3000 mieszkańców. Największym sukcesem w historii klubu jest zajęcie 14 miejsca na trzecim poziomie rozgrywkowym w sezonie 1998/99. Trenerem klubu jest Arkadiusz Bilski. Starsi kibice mogą go kojarzyć z boisk Ekstraklasy, na których, w latach 90 i na początku XXI wieku, rozegrał prawie 150 spotkań.

Historia spotkań

Obecny sezon jest pierwszym w historii starć obu klubów. Motor nie mierzył się nigdy ze Spartakusem również w Pucharze Polski.

Pierwszy historyczny mecz obu klubów został rozegrany 20 sierpnia 2016 na Arenie Lublin. Motorowcy wygrali to spotkanie w stosunku 3-0 po bramkach, nieobecnych już w klubie, Kato i Piekarskiego, a także Pawła Kaczmarka.

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 26 marca 2017 roku, w Daleszycach o godzinie 13:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*