Relacja: Motor Lublin – Resovia Rzeszów 24.03.2018

Po odwołanym meczu wyjazdowym w Białej Podlaskiej, drugim przeciwnikiem lubelskiego Motoru w rundzie wiosennej była Resovia. Można się było spodziewać, że zarówno pod względem sportowym jak i kibicowskim, to spotkanie będzie się wyróżniało względem większości w naszej lidze. Mimo słabej pogody pojedynek z Resovią obejrzało 4575 widzów, co jak na czwarty poziom rozgrywkowy jest bardzo dobrym wynikiem. Na Sektorze H utworzyliśmy młyn, który liczył ok. 1300 głów i od pierwszej do ostatniej minuty jechaliśmy z fanatycznym dopingiem dla naszych piłkarzy. Na taką liczbę w młynie duży wpływ miały nasze Fan Cluby, które kolejny raz pojawiły się w bardzo dobrych liczbach. Wokalnie tego dnia zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle, nie zabrakło bardzo dobrych momentów podczas naszych sztandarowych przyśpiewek, ale potencjał przy takiej liczbie jest dużo większy i każdy powinien o tym pamiętać. Nie obyło się również bez wymiany uprzejmości z przyjezdnymi. Przez całe spotkanie nasz sektor zdobiło 6 flag: ”Władcy Wschodu”, ”Śląsk & Motor”, ”Dzika Szajka”, ”Bastion Bełżyce”, ”Motorowcy” oraz fana ”US” przywieziona przez Braci ze Śląska, którzy na tym meczu wspierali nas w ok. 30 osób. Dodatkowo pojawiły się dwa transy – ”Przemek PDW” i ”German Death Camps”. Tradycyjnie już na Wesołej Ferajnie zawisły dwa płótna ”Stare ReKSy” i ”Wesoła Ferajna”. Kibice gości przyjechali do Lublina w sile 14 autokarów i dwóch aut w liczbie 750 osób, w tym delegacje wszystkich koalicjantów. Bardzo dobrze oflagowali klatkę wywieszając kilkanaście fan oraz dwa transparenty. W drugiej połowie kibice Resovii zaprezentowali oprawę, na którą składały się biało-czerwone peleryny, machajki i pirotechnika w postaci ogni wrocławskich i stroboskopów. Warto zaznaczyć, że goście na to spotkanie mobilizowali się już na dwa miesiące przez pierwszym gwizdkiem.
Mimo konkretnego wsparcia z trybun, piłkarze nie sprostali zadaniu i po słabym meczu przegrali z drużyną Resovii 1:2, przez co straciliśmy fotel lidera.
Poza ok. 30 osobową grupą kiboli Śląska, tego dnia obecne z nami były również delegację Chełmianki i Górnika – wszystkim dziękujemy za wsparcie!

AVE MOTOR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*