Gol Nowaka w pierwszym meczu sezonu na Arenie Lublin

Motor Lublin zremisował w meczu 3. kolejki IV grupy III ligi 1:1 z Sołą Oświęcim. Bramkę dla lublinian już w 1. minucie zdobył Konrad Nowak.

Spotkanie z Sołą było pierwszym w bieżących rozgrywkach rozegranym na Arenie Lublin. Wcześniej Motorowcy na wyjazdach zremisowali 1:1 z Orlętami Radzyń Podlaski i pokonali 1:0 Avię Świdnik. Z lubelską widownią przywitali się w znakomitym stylu. Już w pierwszej akcji meczu Konrad Nowak dopadł do dośrodkowania i wbił piłkę do siatki.

Przez następną godzinę zebrani na trybunach kibice mogli obserwować totalną dominację Motoru Lublin. Gracze Mariusza Sawy momentami przez długie minuty nie wypuszczali gości z własnej połowy. Bardzo ładne akcje kreowali w bocznych sektorach boiska, gdzie pierwsze skrzypce odgrywał Piotr Darmochwał. Świetnie dysponowany pomocnik mógł zdobyć co najmniej jedną bramkę. Swoje okazje mieli również Nowak czy Bonin, jednak żółto-biało-niebieskim trudno było przebić się przez bardzo gęste szeregi defensywy rywala.

Goście przez cały mecz przeprowadzili tylko dwie akcje. W jednej z nich po ogromnym zamieszaniu piłka dwukrotnie trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Adriana Olszewskiego. Przy kolejnej okazji Soła już się nie pomyliła. Eryk Ceglarz wyszedł do długiej piłki z głębi pola, a następnie wygrał pojedynek oko w oko z Olszewskim.

Motor do ostatniej minuty próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pomóc w tym miały zmiany. Sawa wprowadził m.in. wysokich Majewskiego i Palucha, a także dobrze „szarpiącego” z boku Raka. Niestety goście „dowieźli” wynik do końca i jeden punkt spakowali w drogę powrotną do Oświęcimia.

III liga – 3. kolejka | 18.08.2018, godz. 19:00, Arena Lublin
Motor Lublin – Soła Oświęcim 1:1 (1:0)
Nowak 1′ – Ceglarz 75′

Motor: Olszewski – Wołos, Cichocki, Ranko, Brzyski – Bonin (74′ Meskhiia), Kamiński (85′ Majewski), Gałecki, Darmochwał (64′ Michota), Pożak (78′ Rak) – Nowak (85′ Paluch).

Żółte kartki dla Motoru: Gałecki, Pożak, Meskhiia.

W niedzielę 26 sierpnia żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Daleszycach z miejscowym Spartakusem w ramach 4. kolejki ligowej. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!