CLJ: Motorowcy na remis z Chełmianką

Bezbramkowym remisem zakończył się sobotni sparing pomiędzy juniorami starszymi Motoru Lublin a Chełmianką Chełm. Tomasz Jasik tego dnia dysponował nieco mocniejszym zespołem, bowiem na mecz do Warszawy z pierwszą drużyną nie pojechali m.in. Michał Kowalczyk, Jakub Bednara, Szymon Kamiński, Michał Paluch, Patryk Szysz, czy Paweł Myśliwiecki. Artur Bożyk przyglądał się m.in. testowanym Miłoszowi Turewiczowi i Patrykowi Pokrywce z Górnika II Łęczna, juniorowi Krzysztofowi Rakowi oraz piłkarzowi Niedźwiadka Chełm Michałowi Grądzowi.

KOMENTARZE TRENERÓW

Tomasz Jasik: Takie sparingi warto grać. Poziom tego spotkania był wysoki. Chełmianka Chełm szykuje się na awans do III ligi i to był przeciwnik, który postawił nam trudne warunki. Obie strony prezentowały się dobrze jeżeli chodzi o organizację gry i za to chłopakom należą się pochwały. To był dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie i zwłaszcza jeżeli chodzi o defensywę. Jedni i drudzy grali wysokim pressingiem, przez co trudno było o klarowne sytuacje. W tej części gry rywal miał ich trochę więcej. W drugiej połowie to my stworzyliśmy sobie więcej okazji, ale remis to wynik zasłużony.

Artur Bożyk:Warunki, w których toczył się mecz, mocno uwarunkowały to, co działo się na murawie. Boisko było bardzo zmrożone, co wymuszało grę do nogi. Tworzenie wolnych przestrzeni i wbieganie do nich nie zawsze się udawało. Było sporo błędów technicznych, ale najbardziej cieszy to, że było duże zaangażowanie w to, co robimy. Miłosz Turewicz i Patryk Pokrywka nie są naszymi zawodnikami, wciąż ich sprawdzamy. Nie ma przypadku w tym, że szansę dostali Michał Grądz i Krzysztof Rak. Obaj wyróżnili się ostatnio w swoich grupach. Nie wykluczam, że w kolejnych meczach zagrają inni młodzi zawodnicy.

NASTĘPNE SPARINGI

Juniorzy starsi Motoru Lublin swój najbliższy sparing rozegrają w sobotę o godzinie 12:00. Rywalem zespołu prowadzonego przez Tomasza Jasika będzie Lewart Lubartów. Chełmianka Chełm w czwartek o godzinie 18:30 zagra na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna.

Motor Lublin CLJ – Chełmianka Chełm 0:0

Motor: Andrzejkiewicz – Kowalczyk, Cichocki, Bednara, Tkaczuk, Buczek, Kamiński, Lecki, Rybak, Paluch, Myśliwiecki oraz Dobrzyński, Szysz, Persona, Jaśkiewicz, Waniowski, Welman

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, Niewęgłowski, Maliszewski, Pokrywka, Filipczuk, Chariasz, Uliczny, Pritulak, Banaszak, Kompanicki oraz Jodłowski, Krupski, Krzyżak, Greguła, Jabkowski, Turewicz, Kuśmierz, Koprucha, Rak, Grądz.

źródło: Lubsport.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*