Tomasz Brzyski piłkarzem Motoru Lublin

Nowym zawodnikiem Motoru Lublin został 36-letni lewy obrońca Tomasz Brzyski.

Tomasz Brzyski urodził się 10 stycznia 1982 roku w Lublinie. Jest wychowankiem Lublinianki. W swojej bogatej karierze piłkarskiej występował m.in. w Górniku Łęczna, Koronie Kielce, Ruchu Chorzów, Polonii Warszawa, Legii Warszawa, czy też Cracovii. Ze stołeczną Legią czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i trzy razy krajowy puchar. Zagrał także w 28 spotkaniach w europejskich pucharach. Na swoim koncie ma łącznie 298 występów w Ekstraklasie, w których 13-krotnie wpisywał się na listę strzelców. W ubiegłbym sezonie rozegrał 29 meczów w barwach ekstraklasowej Sandecji Nowy Sącz.

W 2010 roku zadebiutował w Reprezentacji Polski prowadzonej przez Franciszka Smudę w przegranym 1:3 spotkaniu z Danią. W latach 2013-2014 był też powoływany do kadry przez trenera Adama Nawałkę. W koszulce z orłem na piersi wystąpił w sumie w 7 meczach, w których zdobył jedną bramkę, wpisując się na listę strzelców w wygranym przez Polskę 3:0 spotkaniu z Norwegią (18 stycznia 2014 roku).

Serdecznie witamy Tomasza Brzyskiego w Motorze Lublin i życzymy zarazem wielu sukcesów w żółto-biało-niebieskich barwach!

 

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*