Kłos i Kumoch na stałe w Motorze Lublin

Wiktor Kłos i Kamil Kumoch to kolejni zawodnicy zespołu juniorów starszych Motoru Lublin, którzy podpisali z klubem profesjonalne, długoterminowe kontrakty. Obaj przeszli do Motoru na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa, z której byli ostatnio wypożyczeni.

Wiktor Kłos urodził się 21 stycznia 2000 roku w niewielkiej miejscowości Jagiełła na Podkarpaciu. Jest wychowankiem Orzełka Przeworsk, występował również w drużynach młodzieżowych Resovii. Zimą 2014 roku trafił do Akademii Legii Warszawa, gdzie grał przez 3 lata. W sezonie 2017/2018 reprezentował barwy drużyny juniorów starszych Motoru, z którą wywalczył miejsce w ogólnopolskiej Centralnej Lidze Juniorów U-18. Jak dotąd wystąpił w 30 meczach naszej „młodzieżówki”, zdobył 2 bramki i zanotował jedną asystę. Jest ofensywnym pomocnikiem.

Kamil Kumoch urodził się 31 października 2000 roku. Pochodzi z Orońska pod Radomiem. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie z rodzinnej miejscowości, Oronce. Następnie rozwijał się w zespołach młodzieżowych Broni Radom, gdzie swoją grą zwrócił uwagę scoutów Legii Warszawa. Zawodnikiem akademii „Wojskowych” został przed sezonem 2016/2017. Zimą 2017 roku przeszedł na wypożyczenie do Motoru. Zagrał w 16 meczach grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów. Za kadencji trenera Piotra Zasady zadebiutował w pierwszym zespole – wybiegł na boisko w 4 meczach III ligi. Jego pozycja to środkowy pomocnik.

Serdecznie gratulujemy obu zawodnikom postawienia pierwszego, tak ważnego kroku w piłkarskiej karierze i życzymy tylko dobrych występów w żółto-biało-niebieskich barwach!

 

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*