41 lat temu.. pierwszy w historii Motoru sezon w I lidze

Rozpoczynamy serię krótkich artykułów związanych z historią naszego klubu. Zachęcamy starszych kibiców do dzielenia się swoimi wspomnieniami zarówno w komentarzach na stronie, jak i na facebooku. 

W roku 1980, Robotniczy Klub Sportowy Motor obchodził jubileusz 30-lecia. Czy można sobie wyobrazić lepsze jego uświetnienie niż awans do najwyższej klasy rozgrywkowej? W 1980 roku Motor rozpoczął grę w I lidze (obecna Ekstraklasa). Niewątpliwie było to uhonorowanie dobrej organizacji w klubie, świetnej pracy szkoleniowej na czele z Bronisławem Waligórą oraz ogromnego zaangażowania naszych zawodników. W sezonie 1979/1980  lubelska drużyna nie miała sobie równych, zdobywając awans na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

W niedzielę, 17 sierpnia 1980, na stadionie przy al. Zygmuntowskich Motor rozegrał pierwszy w historii klubu mecz w I lidze. Przeciwnikiem Motoru było Zagłębie Sosnowiec. W spotkaniu padł remis 1:1.

23 sierpnia 1980, w ramach 2 kolejki 1 ligi piłkarzom Motoru przyszło zmierzyć się z Lechem Poznań. Co ciekawe mecz odbył się na nowo oddanym do użytku stadionie przy ul. Bułgarskiej i zakończył się kolejnym remisem 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w I połowie po strzale Marka Skurczyńskiego, a wyrównał dla Motoru Janusz Przybyła. Pojedynek odbył się w obecności 18 tysięcy kibiców. Fotografia załączona w pierwszej części artykułu przedstawia fragment trybun przy ul. Bułgarskiej właśnie z tego spotkania. Od tego czasu minęło już 41 lat..

CDN.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*