Stomil Olsztyn – Motor Lublin 27.08.2011

Relacjonuje kibic Motoru: Na wyjazd do Olsztyna wybieramy się w 258 osób w tym Chełmianka 13, Śląsk 1 i Górnik 18. Podróżujemy 4 nabitymi autokarami i 6 autami w dużej tego dnia eskorcie. Dojazd na stadion oraz wejście na sektor poszedł dosyć sprawnie. 

Nikt nie robił problemów z biletami i dopisaniem się na listę. Wywieszamy cztery flagi „Nieproszeni Goście”, „Fanatycy znad Bystrzycy”, „Ultras” oraz małą flagę na wzór jednej z vlepek. Wysoka temperatura tego dnia ok. 30 stopni nie zachęcała do żywiołowego dopingu, dlatego ograniczyliśmy się do kilkukrotnego zaznaczenia swojej obecności i wsparcia słabo dysponowanych tego dnia grajków. O meczu nie ma co pisać, kto był ten widział. Dobrze że udało się wywieźć bezbramkowy remis.

W drodze powrotnej na jednej ze stacji dochodzi do ataku na zaparkowane tam pojazdy wojskowe w tym na „RUDEGO 102”. Do Lublina docieramy w późnych godzinach nocnych. Podziękowania dla zgód i układowicza za wsparcie na tym wyjeździe! „RUDY jest nasz RUDY do nas należy”.

Relacjonuje kibic Stomilu: 27 sierpnia 2011 roku, przed meczem z Motorem Lublin odbył się w Olsztynie turniej kibiców Stomilu Olsztyn. Poza drużynami Stomilu, pojawili się także zaproszeni przez nas goście (swoje liczby podadzą sami). W imprezie wystartowało 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Pomimo strasznego upału zawody stały na dobrym poziomie a zawodnicy dawali z siebie wszystko do ostatniego gwizdka.

Dla uczestniczących drużyn był wystawiony catering, który już po uruchomieniu ( nie obyło się bez drobnych problemów ) przeżywał tego dnia istne oblężenie. Co chwilę także widać było przemieszczające się po obiekcie na „Dajtkach”, w różnych kierunkach, kraty browara.. Słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprawiały, że co chwilę „na ławkach rezerwowych” lądowały kolejne osoby. Turniej poprowadził jeden z fanatyków z Fan Clubu Mrągowo (dzięki !). Zawody wygrał zespół „DENATURAT BOYS”, drugie miejsce zajęła Polonia Bydgoszcz, a trzecie nasz FC Morąg. Przez turniej przewinęło się ok. 300 osób. Po zawodach cała grupa wybrała się na pobliską PLAŻĘ MIEJSKĄ, gdzie można było nareszcie się troszkę schłodzić w jeziorze. Po krótkim odpoczynku cała załoga udała się już na ligowe spotkanie z Motorem Lublin.

Na sektorze pierwszym pojawiło się na pewno ponad 400 osób (w tym nasi goście), jednak ciężko podać dokładną liczbę. Co chwilę ktoś spóźniony dochodził na młyn. Na płotach wywieszonych zostało bardzo dużo flag. Po dłuższej przerwie przyjechała do Olsztyna razem z chłopakami z FC flaga PASYM. Miłe zaskoczenie! Zapraszamy na kolejne mecze przy Piłsudskiego! Poza flagami Stomilu na płotach pojawiło się sporo flag Polonii Bydgoszcz oraz flaga „WARRIORS” Hutnika Kraków. Najlepiej liczbowo z FC pokazała się Ostróda, dla której były przygotowane darmowe bilety w ramach akcji wspierania naszych Fan Clubów. Zachodni Bastion Stomilu z Ostródy przyjechał do Olsztyna w jednakowych niebieskich koszulkach. Doping na wysokim poziomie pojawił się dopiero w ostatnich 15 minutach meczu. Wcześniej nasi młynowi starali się rozruszać towarzystwo, jednak chyba wszyscy byli wykończeni turniejem kibiców i wcześniej wspomnianą już pogodą. Do Olsztyna w dobrej liczbie zajechali kibice Motoru. Było ich ok. 260 (4 autokary i 6 fur). Dobrze oflagowali sektor gości, na doping w pełnym słońcu jednak już też nie mieli ochoty.

Po meczu zorganizowaliśmy imprezę nad jeziorem na „Słonecznej Polanie”, miejscówka naprawdę klimatyczna. Ognisko, grill, duże ilości alkoholu różnych gatunków, jakieś piro, śpiewy, ogólnie było sympatycznie ! Pozdrowienia dla naszych gości ! STOMIL PONAD WSZYSTKO !”

Fotoreportaż z meczu: Stomil Olsztyn – Motor Lublin 27.08.2011

.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*