Orzeł Przeworsk – Motor Lublin 20.09.2014

orzel_motor (21)Relacjonuje Kibic Motoru: Za nami kolejny wyjazd w czwartoligowej scenerii. Tym razem naszą obecność mieliśmy okazję zaznaczyć w Przeworsku, miasteczku położonym na Pogórzu Rzeszowskim.

Dopiero na tydzień przed meczem doszła do nas informacja, że organizator udostępni nam swoją mega klimatyczną klatkę. Niestety krótki okres przygotowań odbił się na naszej frekwencji. Z Lublina wyruszyliśmy w 30 aut mając za sobą niewielki ogon psów. Gdzieś w połowie drogi dołączyli do nas jeszcze nasi bracia z Chełma (przepełniony autokar i kilka aut), którzy zrezygnowali ze swojego wyjazdu do Dębicy, w związku z absurdalnymi decyzjami włodarzy Wisłoki i tamtejszych wąsów. W Przeworsku pojawiliśmy się tuż przed samym meczem. O dziwo wpuszczanie na sektor gości odbyło się bardzo sprawnie i już w około 10 minucie meczu mogliśmy rozpocząć swój doping. Malutka klatka wypchana była po brzegi, sytuacje najlepiej oddaje cytat jednego z kiboli: „Bracia – przejdźcie w prawo, bo tam jeszcze wchodzą”. Dodatkowo, kilka osób z różnych względów zostało pod stadionem. Na płocie pojawiły się dwie nasze fany – Nieproszeni Goście oraz Motorowcy. Jedno płotno wywiesiła też Chełmianka.

Charakterystyka specyficznego sektora gości w Przeworsku – nisko zawieszony blaszany dach – spowodowała, że w kwestii dopingu prezentowaliśmy się wyjątkowo dobrze. Piłkarze z pewnością doskonale słyszeli nasze bezustanne wsparcie od wspomnianej 10 minuty do samego końca spotkania, co niewątpliwie miało wpływ na ich postawę na boisku. Motor wygrał bowiem kolejny mecz w tym sezonie, a co za tym idzie dalej nie tracimy w tabeli dystansu do lidera, którego będziemy podejmować za tydzień w Lublinie.

Jako ciekawostkę warto dodać, że był to nasz trzeci czwartoligowy wyjazd i zarazem drugi z rzędu na którym mogliśmy zasiąść pod dachem – co do tej pory zdarzyło się chyba tylko w Kielcach i Łęcznej. Widać infrastrukturalnie czwarta liga nie stoi wcale tak źle . Zadaszenie zresztą było bardzo pomocne (abstrahując od dopingu), ponieważ przez cały mecz padał deszcz.

Oficjalne liczby: 130 kiboli Motoru, 63 Chełmianki, 12 Górnika oraz 8 Śląska Wrocław. Podziękowania dla zgód za wsparcie! AVE MOTOR!

Fotogaleria z meczu: Orzeł Przeworsk – Motor Lublin 20.09.2014

.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*