Motorowcy podczas VII Pielgrzymki kibiców [relacja + foto]

W dniu wczorajszym odbyła się VII edycja Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasnej Górze. Być może nie wszyscy z was wiedzą, że sam pomysł pielgrzymowania polskich kibiców na Jasną Górę wyszedł od śp. Tadeusza Duffek, legendarnego kibica gdańskiej Lechii, który zmarł 21 października 2005 roku. 

Po raz drugi już z rzędu postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność podczas tego jakże specyficznego eventu. Tak jak w zeszłym roku, wybraliśmy się do Częstochowy jednym busem. Dodatkowo dojechało kilka osób na własną rękę. Ostatecznie reprezentowaliśmy Motor w 28 osób, niestety tym razem bez flagi.

Mimo fatalnej pogody trzeba przyznać, że również i w tym roku dopisała frekwencja. Być może odrobinę mniej było osób, niż rok temu, ale spokojnie można tutaj pisać o 3-4 tysiącach. Najliczniejsze delegacje jakie widzieliśmy były to na pewno: Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, Lecha Poznań, Widzewa Łódź, Wisłoki Dębica, Górnika Zabrze. Oprócz tego wiele, wiele innych. Pojawili się także nasi przyjaciele z Górnika Łęczna w 8 osób z flagą „Łęczna”.

Co do samych uroczystości. Jak co roku Mszę Świętą sprawował m.in. ks. Jarosław Wąsowicz, który podczas swojego kazania, nie omieszkał poruszyć wielu wątków historycznych. Tradycyjnie po zakończeniu Mszy wszyscy zgromadzeni utworzyli szpaler, podczas którego doszło do poświęcenia barw. Następnie większość zgromadzonych udała się do sali o. Kordeckiego, gdzie swój wykład miał red. Tadeusz Płużański. Generalnie hasłem przewodnim tegoż spotkania, jak i całej Pielgrzymki był temat „Ziem Odzyskanych w latach 1945-2015”. Swoją obecnością zaszczycili także kombatanci, którzy mieli okazję odpowiadać na pytania pielgrzymujących kibiców.

Po spotkaniu w auli, jak co roku wszyscy udali się na wały jasnogórskie, gdzie każdy mógł wywiesić swoje barwy. My zaś z uwagi na to, że nie wzięliśmy flagi, postanowiliśmy zostać na dole w plenerze. Dość istotnym dla nas akcentem był fakt, że za przygotowanie tegorocznej oprawy odpowiadali nasi bracia z Wrocławia. Przygotowali oni ogromny transparent o treści „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy”. Z początku mieli oni kłopoty z umieszczeniem go w całości na wałach, co budziło u niektórych zniecierpliwienie, stąd też na bieżąco zapalała się jakaś pirotechnika. Ostatecznie wszystko poszło zgodnie z planem. Licznie zgromadzeni kibole odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pojawiły się też okrzyki hołdujące Przemka Czaję, bowiem akurat wypadała rocznica jego śmierci. Na koniec uroczystości odbył się koncert zespołu Forteca.

VII edycja pielgrzymki kibicowskiej przeszła do historii. Teraz wypada nam tylko czekać do następnego roku. Kto wie może w przyszłym roku udamy się tam jeszcze większą liczbą! Na koniec chcemy podziękować wszystkim kibicom Śląska Wrocław, którzy podczas trwania Pielgrzymki dotrzymywali nam towarzystwa. Kierujemy też podziękowania dla chłopaków z FC Jelcz-Laskowice za ogarnięcie prowiantu!

Zobacz fotoreportaż z: Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasnej Górze

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*