Kamil Majkowski: Chcemy zmazać plamę z rundy jesiennej

Jednym z nowych piłkarzy w kadrze Motoru Lublin jest Kamil Majkowski, który wiosną ma wzmocnić ofensywę trzecioligowca. – Napastnik jest od strzelania bramek i będę starał się to robić, jak najczęściej. Ale najważniejsze to pomagać drużynie – mówi.

Zbliżacie się do końca okresu przygotowawczego. Czy praca, którą wykonaliście przynosi już efekty?
Myślę, że tak. Trenowaliśmy ciężko, natomiast teraz schodzimy już z obciążeń, bo jeśli pierwsza kolejka się odbędzie, to za dwa tygodnie gramy pierwszy mecz ligowy. W sparingach wyniki nie są najważniejsze, ale te dobre motywują do dalszej pracy. A do tej pory wykonaliśmy dużo bardzo dobrej pracy.
 
Sparing z Chełmianką przypominał już ligowa walkę o punkty.
Pierwszy raz grałem z Chełmianką, ale koledzy mówili, że oni zawsze grają twardo z nami. Cieszy zwycięstwo i niezła gra. Oby pierwszy ligowy mecz zakończył się podobnym wynikiem.
 
Przyszedł pan do Motoru z zadaniem zdobywania bramek, co zawodziło jesienią.
Napastnik jest od strzelania bramek i będę starał się to robić, jak najczęściej. Ale najważniejsze to pomagać drużynie. Nie tylko zdobywaniem goli, ale także asystami i dobrą grą. Ważne, żebyśmy byli dobrą drużyną i wygrywali mecze.
 
Z liderem trzeciej ligi, KSZO Ostrowiec, przegraliście sparing 1:2. To może martwić?
Nie. Byliśmy w tym meczu dużo lepszym zespołem. KSZO cofnęło się, a my cały czas kontrolowaliśmy grę. Pierwszą bramkę strzelili nam z karnego, a kolejną z kontry. Ale każdy, kto widział ten mecz, ten wie, że graliśmy bardzo dobrą piłkę i na pewno nie ma powodów do zmartwień.
 
Wiosną kibice zobaczą Motor grający ofensywnie?
Tak chcemy grać. Taki plan ma trener i my również do tego dążymy. Wiadomo, że w meczach z nami dużo drużyn cofnie się i będziemy musieli starać się grać piłką. Będziemy musieli cały czas podawać, zmieniać kierunki gry. Nie jest to łatwe, ale myślę, że będzie dobrze.
 
W jakich nastrojach przystąpicie do rundy wiosennej? Starta do lidera jest spora.
Mamy 13 punktów straty, ale nigdy nie można mówić, że tego nie da się odrobić. To piłka nożna i należy walczyć do końca. Chcemy wygrywać i zdobywać punkty. Na koniec rundy zobaczymy, co uda nam się osiągnąć. Na pewno chcemy zmazać plamę z rundy jesiennej.
Źródło: KL

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*