Obiady dla Bohaterów

– Akcja polega na dostarczaniu obiadów dla kombatantów, jednak to nie tylko obiady, ale też środki dezynfekcji czy codzienne zakupy. Może to być nawet uporządkowanie ogródka, jak miało to miejsce u jednego z podpułkowników. Chcemy pokazać kombatantom, że troszczymy się o nich i pamiętamy – powiedziała Magda, jedna z wolontariuszek projektu.

Dla osób, którym udzielana jest pomoc, ważna jest nawet chwila rozmowy na klatce schodowej. Nawiązuje się więź i między wolontariuszami i osobami objętymi wsparciem. Koordynatorzy otrzymują telefony z podziękowaniem czy informacją, że obiad był pyszny. Wolontariusze natomiast otrzymują ogromny ładunek pozytywnych emocji i motywację do dalszego działania.

– Za każdym razem są to miłe, choć krótkie rozmowy. Ze względu na pandemię nie możemy wchodzić do mieszkań i za długo rozmawiać. Staramy się pomagać bezpiecznie i z dystansem. Zawsze jesteśmy sympatycznie witani i odbywamy bardzo miłe rozmowy. Jeden z kombatantów zawsze żegna nas dodatkowo, machając z okna. Ludzie, których odwiedzamy, cieszą się, dziękują i podkreślają, że nasze zainteresowanie jest dla nich ważne – powiedział Łukasz, jeden z wolontariuszy projektu.

Dbając o codzienne potrzeby kombatantów i pomagając im w drobny sposób, wolontariusze wyrażają wdzięczność za ich dokonania i uczą się idei bezinteresownego wspierania osób potrzebujących. Wszyscy podkreślają, że pomaganie jest zaraźliwe. Daje szczęście nie tylko osobom, którym się pomaga, ale również wolontariuszom, którzy otrzymują bardzo duży ładunek pozytywnych emocji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*