SPARING: Motor Lublin – Ursus Warszawa 3:2

Zawodnicy Motoru Lublin mają za sobą ostatni przedsezonowy sparing. Ekipa Marcina Sasala wygrała 3:2 z III-ligowym Ursusem Warszawa. Wszystkie gole dla żółto-biało-niebieskich zdobyli piłkarze pozyskani przez klub w letnim oknie transferowym.

POMECZOWY KOMENTARZ

Leszek Bartnicki (prezes Motoru Lublin): – Jesteśmy zadowoleni. Zagraliśmy z solidnym III-ligowcem, który już za tydzień zaczyna ligę. Ursus jest więc w formie startowej. Warszawianie są mocnym zespołem, o czym świadczy to, że w poprzednim sezonie niewiele brakowało, by pozbawili oni awansu ŁKS Łódź, wygrywając z tą drużyną w ostatniej kolejce 2:1. Jedyne, co utrudniało grę, to silny wiatr, który momentami płatał figle. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Byliśmy zdecydowanie lepsi od przyjezdnych, co potwierdziliśmy bramkami nowych zawodników. Kolejny raz na pochwały zasłużył Igor Korczakowski. Na początku drugiej odsłony można było zamknąć ten mecz, lecz nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Kolejne zmiany przyniosły fragment dekoncentracji i rozprężenia, co wykorzystali rywale, doprowadzając do wyrównania. Później znów przejęliśmy inicjatywę, a kolejnego gola zdobył nowy piłkarz. Konrad Nowak trafił po raz pierwszy po powrocie do Motoru, a chyba nie muszę tłumaczyć, jak ważne dla napastnika są bramki. Ursus miał jeszcze rzut karny, ale Paweł Socha poradził sobie ze strzałem z jedenastego metra. Wygraliśmy, będąc zespołem znacznie lepszym. Martwią momenty dekoncentracji i brak skuteczności.

NASTĘPNY SPARING

Dla piłkarzy Motoru Lublin był to ostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym. Na kolejny weekend żółto-biało-niebiescy zapanowali grę kontrolną.

Motor Lublin – Ursus Warszawa 3:2 (2:0)
Bramki: Dawid Dzięgielewski 18′, Igor Korczakowski 20′, Konrad Nowak 73′ – Paweł Wolski 61′, 67′

Motor: Otczenaszenko (46′ Socha) – Tadrowski (46′ Michota), Kursa, Gieraga (46′ Budzyński), Szkatuła (46′ Słotwiński) – Korczakowski (65′ Kamiński), Cholerzyński (72′ Tkaczuk) – Dzięgielewski (46′ Majkowski), Kaczmarek, Oziemczuk (46′ Tymosiak) – Kozban (46′ Nowak)

Niewykorzystany rzut karny: Jakub Kabala 84′ (obrona bramkarza).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*