Piękne bramki Brzyskiego i zwycięstwo z Czarnymi

Motor Lublin w zaległym meczu 7. kolejki IV grupy III ligi ograł Czarnych Połaniec 4:2. Dwa niezwykłej urody gole zza pola karnego strzelił Tomasz Brzyski.

Tuż przed końcem pierwszej części spotkania Brzyski ustawił piłkę na skraju pola karnego Czarnych. Jego potężne uderzenie przełamało ręce bramkarza i wpadło do siatki. To było ważne trafienie, bo od 33. minuty goście prowadzili po golu Damiana Skiby. 29-letni zawodnik wygrał pojedynek „sam na sam” z Andrzejem Sobieszczykiem.

W końcówce spotkania „Brzytwa” po raz drugi zaprezentował swoje umiejętności. Lewy obrońca Motoru dopadł do piłki w okolicy 30-35 metrów od bramki Czarnych i pięknym uderzeniem podwyższył wynik meczu na 4:2.

Tym samym letni nabytek Motoru ma na koncie już 5 bramek w 7 meczach. Jest zarazem najskuteczniejszym strzelcem lublinian. Czy trofeum dla króla strzelców znajdzie się w prywatnych zbiorach Brzyskiego? – Nie zadawajcie mi takich pytań! – śmiał się po meczu w rozmowie z dziennikarzami. – Chcę żeby królem został Konrad Nowak, ale dla mnie najważniejszym trofeum będzie Motor w drugiej lidze – dodawał.

Nowak również zwiększył swój dorobek. Kapitan – jak na lidera zespołu przystało – „pociągnął” zespół do przodu golem na 2:2. Trzy minuty wcześniej do bramki Motoru trafił Kamil Hul, który dobił wykonany przez samego siebie i obroniony przez Sobieszczyka rzut karny.

Cieszyć może również bramka Szymona Raka. 18-letni napastnik jest „w gazie”. W weekend zanotował dwa trafienia z rzutów karnych dla zespołu juniorów starszych, a w środę wyprowadził zespół seniorów na prowadzenie 3:2.

III liga – 7. kolejka | 12.09.2018, godz. 20:00, Arena Lublin
Czarni Połaniec – Motor Lublin 4:2 (1:1)
Tomasz Brzyski 45′, 86′ Konrad Nowak 65′, Szymon Rak 81′ – Damian Skiba 33′, Kamil Hul 62′

Motor: Sobieszczyk – Michota, Cichocki, Ranko, Brzyski – Bonin (63′ Darmochwał), Gałecki, Sz. Kamiński (88′ Buczek), Pożak (46′ D. Kamiński) – Nowak (87′ Słotwiński), Paluch (70′ Rak).

Czarni: Borusiński – Załucki (55′ Wątróbski), Witek, Janiec (88′ Sobczyk), Hul, Bawor, Zięba, Tetlak, Krępa (75′ Ryguła), Miazga (80′ Stypa), Skiba.

Żółte kartki: Brzyski, Ranko (Motor).

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)

Widzów: 2161.

w 62. minucie Kamil Hul nie wykorzystał rzutu karnego (Andrzej Sobieszczyk obronił).

Najbliższe spotkanie ligowe żółto-biało-niebiescy rozegrają w sobotę 15 września. Żółto-biało-niebiescy o godz. 16 zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków.

Źródło: motorlublin.eu