Podsumowanie pomocników

Trzecie i przedostatnie zestawienie dotyczyć musi pomocników. Tych możemy już zaczynać rozliczać z liczb, ale też w ramach zdrowego rozsądku, wszak czego innego oczekujemy od Grzegorza Bonina, a czego innego od Michała Gałeckiego.

Zaczynamy od najwyżej ocenionego, a zatem Tomasza Brzyskiego. Wiele osób przed sezonem obawiało się o motywacje tego zawodnika w III lidze, skoro jeszcze kilka miesięcy wcześniej grał w Ekstraklasie. Bezpodstawnie. „Brzytwa” okazał się największym walczakiem, a poza tym wykręcił takie liczby, jakich mogłoby mu pozazdrościć wielu zawodników grających tylko w ofensywie. Bezpośredni udział przy dwunastu bramkach to 43% zaangażowania w strzelanie Motoru! Jeśli dodamy do tego fakt, że wychowanek Lublinianki zaczynał rundę w roli lewego obrońcy, to mamy naprawdę bardzo imponujący dorobek. Jednak ocena musi zatrzymać się „tylko” na siódemce z prostego względu. Poza ofensywą również istnieje życie i niestety w tyłach u Brzyskiego aż tak super nie było. Przede wszystkim pretensje za mecz w Nowej Hucie, gdzie jego konto obciążają aż trzy bramki – na 0:1, 0:4 i 0:5, choć w pierwszym i ostatnim przypadku można rozłożyć winę między nim a Andrzejem Sobieszczykiem. Będąc drobiazgowym również można przypisać jakąś część winy za gola z Sołą Oświęcim, gdy złamał linie spalonego przy podaniu do strzelca gola Eryka Ceglarza. Mimo wszystko jednak bilans jest zdecydowanie na plusie, bo jego gole i asysty ratowały żółto-biało-niebieskich wielokrotnie w minionej rundzie. Chciałoby się powiedzieć jedno – tak trzymaj Tomek!

Drugi w zestawieniu pomocników będzie Szymon Kamiński. „Kamyk” mógł mieć jeszcze wyższą ocenę, ale niestety część rundy stracił przez kontuzje. Tak czy siak rundę zakończył z co najmniej przyzwoitymi liczbami, bo dwa gole i dwie asysty jak na środkowego pomocnika, który nieraz grywał dość głęboko to jednak dobry wynik. Przede wszystkim, dzięki jego bramkom Motor nie przegrał w Radzyniu i Skawinie, a asysty przy bramkach Bonina i Brzyskiego pozwoliły na otworzenie wyniku z Podlasiem oraz dobicie Czarnych. Oby na wiosnę był w dobrym zdrowiu i takiej formie, a rywali mijał jak w sparingu z Lewartem Lubartów.

Kolejne ocena i kolejny zawodnik, który nie tak dawno temu grał na najwyższym poziomie w Polsce. Czwórkę otrzymuje Grzegorz Bonin. Oczekiwaliśmy goli i asyst oraz prowadzenia gry, ale chyba wszyscy są zawiedzeni po rundzie jesiennej. Bonin miał tworzyć tercet doświadczonych liderów, wraz z Brzyskim i Konradem Nowakiem, ale powiedzmy sobie szczerze, liczby i gra była daleka od zadowalającej. Na plus na pewno bramki otwierające zwycięskie mecze z Podlasiem oraz KSZO, a także asysta do Michała Palucha z Sokołem Sieniawa, jednak na tym bym poprzestał. Od zawodnika, który jeszcze nie tak dawno temu ciągnął grę Górnika Łęczna, czy w Ekstraklasie, czy w I lidze, oczekiwaliśmy więcej i tych goli oraz asyst powinno być mniej więcej na poziomie Brzyskiego. Oczywiście, bierzemy pod uwagę, że duża część letnich przygotowań upłynęła pod znakiem końcówki rehabilitacji i dojścia do pełnej sprawności fizycznej, ale mimo wszystko niedosyt pozostał duży. Wiosną musi być dużo lepiej, zwłaszcza że fizycznie Bonin wyglądał bardzo dobrze tuż przed końcem jesieni.

Na trójkę załapał się Michał Gałecki, a ten przychodził jako zawodnik, który miał za sobą kilka gier w E-klasie, a wcześniej pełny sezon w I lidze. Niestety przyzwyczaił do wielu niepotrzebnych fauli i kartek. Słychać było, że sztab szkoleniowy jest zadowolony z wykonywanych przez niego zadań, ale niestety z boku nie wyglądało to imponująco. Do tego raz wykazał się ogromną lekkomyślnością, gdy wyleciał z boiska w 84. minucie meczu przeciwko Sokołowi Sieniawa, tyle że bez niego koledzy potrafili przechylić szalę i wygrać ważny mecz. Jesienią był pewniakiem w składzie, ale wiosną, zwłaszcza wobec przyjścia Kamila Poźniaka, wcale tak być nie musi.

Z dwójkami tercet skrzydłowych, o których można powiedzieć, że… byli w kadrze tej jesieni. Idziemy alfabetycznie, więc pierwszy będzie Piotr Darmochwał. Zawodnik, który miał za sobą bardzo dobry okres przygotowawczy, w którym strzelał i był wyróżniającą się postacią, ale na tym poprzestał. Darmochwał potrafił dochodzić do bardzo wielu sytuacji podbramkowych, ale później działy się cuda – słupki, poprzeczki, latający bramkarze i rundę zakończył z jedną, nieco dyskusyjną, asystą przy golu Michala Ranko z Sokołem Sieniawa. Końcówka rundy to tournee po lekarzach, ale od początku okresu przygotowawczego jest do dyspozycji Roberta Góralczyka.

Następny w kolejce Dawid Kamiński. Dotychczas dowiedzieliśmy się, że jego największym atutem są… długie wyrzuty z autów. Niestety poza tym, jedynie zgranie głową do Konrada Nowaka w meczu z Wólczanką pozwoliło nie zakończyć rundy z „czystym kontem”, co dla skrzydłowego byłoby fatalną wiadomością. W sparingach strzela, najpierw zakończył mecz z honorowym golem przeciwko Górnikowi Łęczna, a w sobotę był jednym z pięciu strzelców bramek przeciwko Kryształowi.

Na koniec Dawid Pożak, którego liczby zatrzymały się w Daleszycach. Wtedy strzelił łatwego, ale bardzo ważnego, gola, który dał Motorowi prowadzenie. Poza tym totalna sinusoida – dobre wejście z ławki, po czym następowała totalna klapa, gdy grał od pierwszych minut. Niestety, to nie był „Porsche” z czasów Wisły Puławy.

O Gruzinie z ukraińskim paszporcie przemilczę, bo całość jego dokonań już spisałem nieco wcześniej

Grzegorz Bonin
Mecze: 16
Minuty: 1332
Gole: 3
Asysty: 1
Kartki: 5 żółtych
Bilans Motoru z jego udziałem: 6-9-1(27pkt = 1,69pkt/mecz), 26:18
Ocena ML.com: 4/10

Tomasz Brzyski
Mecze: 16
Minuty: 1440
Gole: 6
Asysty: 6
Kartki: 6 żółtych
Bilans Motoru z jego udziałem: 7-8-1(29pkt = 1,81pkt/mecz), 28:18
Ocena ML.com: 7/10

Piotr Darmochwał
Mecze: 12
Minuty: 598
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1 żółte
Bilans Motoru z jego udziałem: 6-5-1(23pkt = 1,92pkt/mecz), 21:13
Ocena ML.com: 2/10

Michał Gałecki
Mecze: 16
Minuty: 1361
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 5 żółtych i 1 czerwona
Bilans Motoru z jego udziałem: 7-8-1(29pkt = 1,81pkt/mecz), 28:18
Ocena ML.com: 3/10

Dawid Kamiński
Mecze: 9
Minuty: 462
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1 żółta
Bilans Motoru z jego udziałem: 4-4-1(16pkt = 1,78pkt/mecz), 16:11
Ocena ML.com: 2/10

Szymon Kamiński
Mecze: 14
Minuty: 1042
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 2 żółte
Bilans Motoru z jego udziałem: 6-7-1(25pkt = 1,79pkt/mecz), 23:15
Ocena ML.com: 5/10

Irakli Meschia
Mecze: 10
Minuty: 334
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 3 żółte
Bilans Motoru z jego udziałem: 4-6-0(18pkt = 1,8pkt/mecz), 14:7
Ocena ML.com: 2/10

Dawid Pożak
Mecze: 10
Minuty: 488
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 2 żółte
Bilans Motoru z jego udziałem: 6-4-0(22pkt = 2,2pkt/mecz), 18:8
Ocena ML.com: 2/10

 

Podsumowanie bramkarzy

Podsumowanie obrońców

Fot. Tomasz Lewtak(motorlublin.eu)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*